KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10649081
nr 1064 9081
Max Marcus
(1879-1955), Sverige
Akvarell, Max Marcus (1879-1955), Kyrka, signerad, 60x47
Max Marcus, svensk målare född 1879 i Stockholm, död 1955.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 oktober 2016
kl 20:16:04
21/10 19:19:08
100 kr
24/10 20:11:04